środa, 24 lipca 2019

Escape room-Megan Goldin


Megan Goldin
Wydawnictwo: Bukowy Las
Cena: 39.90
Data wydania: 24-04-2019
Liczba stron: 352
Kategoria: kryminał, sensacjaOto świat finansów Wall Street i jego najlepsi gracze: Vincent, Jules, Sylvie oraz Sam. Są ambitni i pozbawieni skrupułów. Ubijają miliardowe interesy i żyją w niedorzecznym luksusie. Liczy się dla nich tylko pieniądz – i zrobią wszystko, by go zdobyć. Jednak gdy tych czworo zostaje uwięzionych w windzie, pełniącej funkcję escape roomu – sprawy przybierają dla nich fatalny obrót. Muszą odłożyć na bok biurowe niesnaski i wspólnie pracować nad rozwiązaniem, otwierającym drogę na wolność.
W klaustrofobicznej atmosferze wszystkie ich brzydkie tajemnice wychodzą na jaw. Czy w końcu odpowiedzą za grzechy swojej profesji: oszustwo, zastraszanie i molestowanie seksualne? Czas mija, nastroje są coraz bardziej napięte, w dusznym powietrzu windy wisi zapowiedź katastrofy oraz ostateczne pytanie: kto spośród nich jest zabójcą?

Na pewno nie chciałabym się znaleźć na miejscu bohaterów. Nie mam pojęcia ale pokoje escape room zawsze mnie odstraszały. Bałam się tych zagadek, które trzeba rozwiązywać, a jeśli Wam się nie uda tego zrobić to nie wychodzicie.
To co mogę Wam przyznać to to, iż książka wciąga od pierwszych stron. Na początku jest już mniej więcej co doszło w windzie. I to nie jest nic przyjemnego. Dlatego chciałam się bardzo dowiedzieć jak do tego doszło. Dlaczego została zabita ta osoba.
Zadawałam sobie pytanie czytając „Escape room” dlaczego Ci ludzie akurat zostali zamknięci w windzie. Jaki mają tajemnice, co zrobili złego w życiu. Z czasem dowiadujemy się co skrywali. Każdy z bohaterów gna za pieniądzem. A dostać wymarzoną posadę graniczy z cudem ponieważ jest wiele lepszych ludzi, którzy dostają posadę od tak. Potem zaczyna się wyścig szczurów, aby pokazać kto jest najlepszy. Nikt nie szanuję nikogo, widzą tylko to, aby się utrzymać na dobrej pozycji w pracy i nie zostać zwolnionym.
Moim zdaniem książka jest dobrze napisana i czytelnik nie będzie się przy niej nudził. Jest w niej bardzo dużo zagadek, które trzeba rozwikłać. Autorka wprowadziła dobre napięcie i adrenalinę. Akcja toczy się dwutorowo. Widzimy to co dzieję się w windzie, jak i to co działo się wcześniej. Jest to potrzebne, aby uzupełnić wszystkie luki w historii.

"To dziwne, pomyślała, że ledwie widzimy się nawzajem, ale jesteśmy boleśnie świadomi swojej obecności. Słyszeli swoje oddechy, wyczuwali nastroje, zdawali sprawę z pozycji, jaką każde z nich przyjęło w tej ograniczonej przestrzeni. Ich serca biły w ciasnocie niemal jednym rytmem- jakby byli połączonym organizmem."

Polecam przeczytać książkę „Escape room”. Możemy dowiedzieć się do czego są zdolni ludzie w takiej sytuacji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu Bukowy Las :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moc-Anna Lewicka

Anna Lewicka Wydawnictwo: Jaguar Data wydania: 11-09-2016 Ilość stron: 357 Kategoria: literatura obyczajowa Cykl: Trylogia mocy ...